Форум за Хидравлични Кормилни Рейки и Помпи
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Social bookmarking

   

Bookmark and share the address of Форум за автомобили - хидравлични рейки on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Форум за Хидравлични Кормилни Рейки и Помпи on your social bookmarking website

Keywords

астра  Volvo  рейка  


Дърпане на волан?

3 posters

Go down

Дърпане на волан? Empty Дърпане на волан?

Писане  dido_ds 12.09.11 21:26

Здравейте имам въпрос,имам мерцедес Ц-класа W203 220CDI,имам проблем с волана на мерцедеса тоест като се движа с над 50 км и влизам в завой волана постоянно ми придърпва за 1сек около 5 мм и отпуска с една ръка не мога да го удържа колкото повече завивам това придърпване се увеличава само на прав участък го няма.Ходих на реглаж на преден мост не е от него,казаха ми помпа или рейка? Та натегнага леко рейката към гребена защото много лесно се въртеше волана има ефект някакъв защото започна да се върти по трудно волана, обаче сега като е на място и леко като завъртя усещам как придърпва и отпуска.Питам от къде ще излезе проблема.Казаха ми клапан може да е или някакъв разпределител в рейката?Благодаря.

dido_ds

Брой мнения : 2
Reputation : 0
Join date : 12.09.2011

Върнете се в началото Go down

Дърпане на волан? Empty Отговор дърпане на волан

Писане  steelfox 13.09.11 9:18

Здравейте,

Причината за придърпване или самозавиване във волана се дължи на луфтове в разпределителния механизъм на главата на рейката.
Решението е да вземете рейка втора употреба, нова или да намерите запазен разпределителен механизъм на рейката за вашият модел кола.


www.argala.net
steelfox
steelfox

Брой мнения : 26
Reputation : 14
Join date : 29.12.2009
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Дърпане на волан? Empty Re: Дърпане на волан?

Писане  dido_ds 13.09.11 16:22

steelfox написа:Здравейте,

Причината за придърпване или самозавиване във волана се дължи на луфтове в разпределителния механизъм на главата на рейката.
Решението е да вземете рейка втора употреба, нова или да намерите запазен разпределителен механизъм на рейката за вашият модел кола.



Добре а глава от рейка с десен волан става ли?Еднакви ли са?Че по лесно се намират читави и евтини иначе трябва първо да я сваля и да хукна да сравнявам?Мерси.

dido_ds

Брой мнения : 2
Reputation : 0
Join date : 12.09.2011

Върнете се в началото Go down

Дърпане на волан? Empty Отговор

Писане  Admin 13.09.11 23:45

Зъбите на червячния механизъм на главата на рейката и зъбите на зъбния гребен  на буталния прът са с обратна посока спрямо тези на рейка с ляв волан.

Частите за рейки  с ляв и десен волан не са взаимозаменяеми (по принцип).
Има изключения разбира се, в зависимост от повредата.

При разпределителния механизъм понякога е възможно, но отнема много време за сравнения, измервания и изпитания под налягане за да се установи дали рейката работи коректно след размяната.

Ако ще купуваш втора употреба рейка по - добре избери рейка за ляв волан или я търси по каталожен номер в някой магазин за авточасти.


www.argala.net
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 45
Reputation : 14
Join date : 28.12.2009
Age : 48
Местожителство : София

http://www.argala.net/

Върнете се в началото Go down

Дърпане на волан? Empty Re: Дърпане на волан?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите